وبینار رایگان آشنایی با روش‌های نوین احراز هویت

گسترش زیر ساخت فناوری اطلاعات سازمان‌های بزرگ و پیشرو بر تعدد سامانه‌های آن ها می‌افزایند. در روند گسترش سامانه‌ها هریک از آن ها بصورت جزیره‌ای جدا و مستقل از دیگر سامانه‌ها ایجاد می‌گردند. کاربران برای دسترسی به هر سامانه نیازمند نگهداری و استفاده از یک هویت دیجیتال مجزا می‌باشند.

تکرار اطلاعات هویت هر کاربر‌ در سامانه‌های جزیره ای جدا از یکدیگر به مرور، استفاده کاربران از سامانه ها و همچنین مدیریت کاربران توسط مدیران این سامانه ها را بسیار دشوار و پر خطا می‌سازد.

مشکل بودن بخاطر سپردن نام کاربری و کلمه عبور، باعث می‌گردد بسیاری از کاربران از کلمات عبور ساده تر استفاده کنند و یا کلمه عبور خود را در دسترس خود روی میز کارشان قرار دهند، که این مسئله سامانه‌ها را بسیار نا امن ساخته و می‌تواند کسب و کار آن سازمان را دچار مخاطره نماید.
بطور کلی معماری سنتی سامانه‌های گسسته و جزیره‌ای، باعث عدم امکان کنترل و نظارت متمرکز بر مدیریت کاربران، احراز هویت آن ها و کنترل دسترسی آن‌ها به بخش‌های مختلف سامانه‌های گوناگون سازمان می‌گردد، که این ضعف به سادگی می‌تواند کسب و کار سازمان را دچار مخاطرات جدی نماید.

بطور مثال عدم وجود کنترل و شفافیت کافی در مدیریت کاربران باعث می‌گردد، هنگام خروج یک فرد از سازمان، کاربر‌ان در سیستم‌های متعدد و گوناگون آن سازمان، حتی بعد از چندین ماه یا سال فعال بوده و به منابع اطلاعاتی سازمان دسترسی داشته باشد و یا بر عکس به هنگام اضافه شدن یک فرد به سازمان، ایجاد هویت دیجیتال برای او نیازمند درگیر شدن مدیران سیستم‌های گوناگون مرتبط باشد که طبیعتا نمی‌توانند به موقع و موثر کاربر آن فرد جدید را در همه سیستم‌های مورد نیاز ایجاد و دسترسی های مربوطه را پیکربندی کنند.

همچنین هیچ گونه سابقه‌ای از صدور کاربر و تغییر دسترسی‌ها چه به اشتباه و چه غیر قانونی وجود نخواهد داشت. بدیهی است چنین شرایطی بهره‌وری و امنیت استفاده کاربران از سیستم‌های نرم‌افزاری که عملا کسب و کار سازمان را تشکیل می‌دهند، دچار مشکلات جدی می‌سازد.
در چنین شرایطی نیاز به سامانه متمرکز هویت کاربران برای استفاده تمامی سامانه‌های نرم‌افزاری و سرویس‌های سازمانی برای بانک ها و موسسات مالی و اعتباری امری ضروری و ناگزیر است.

برای آشنایی با روش‌های نوین احراز هویت میتوانید در وبینار مرکز آپا دانشگاه رازی با تدریس جناب آقای دکتر حامد منکرسی دکترا هوش مصنوعی از دانشگاه سیدنی  استرالیا -عضو هیات علمی دانشگاه رازی،
مدیر مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی و عضو کمیته علمی پدافند غیر عامل استان کرمانشاه که در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۹ به صورت رایگان برگزار خواهد شد شرکت نمایید .

 

در ضمن میتوانید با پرداخت مبلغ ۲۰۰۰۰ تومان گواهی نامه نیز دریافت نمایید .

 

جهت شرکت در وبینار میتوانید در اینجا ثبت نام نمایید .

کد تخفیف ۲۵ %

 aparazi_HBD4

 

خبر های مشابه

Leave a Comment