تغییر پورت پیشفرض Remote Desktop

 Remote Desktop Connection یا به مخفف RDP این پروتکل یکی از پروتکل های خاص  شبکه است که جهت ارتباط از راه دور استفاده می شود و به کاربر اجازه برقراری ارتباط بین دو کامپیوتر و دسترسی به دسک تاپ یک میزبان از راه دور را می دهد.میخواهیم در این پست چگونگی تغییر پورت پیشفرض(۳۳۸۹) را جهت بالابردن امنیت ارتباط و جلوگیری از بروت فورس و .. انجام دهیم .

قبل از شروع  ، قصد داریم  در مورد نحوه عملکرد RDP صحبت کنیم. در حالی که هر نسخه ویندوز ۱۰ می تواند به عنوان Remote Desktop Client عمل کند ، برای برگزاری یک جلسه از راه دور ، باید Windows 10 Pro یا Enterprise را اجرا کنید. می توانید از یک رایانه شخصی دیگر که دارای Windows 10 یا نسخه های قبلی Windows مانند Windows 7 یا Windows 8 یا Linux است ، به یک میزبان Windows Remote Desktop ارتباط برقرار کنید. ویندوز ۱۰ از هر دو نرم افزار client و server استفاده می کند، بنابراین نیازی به نصب هیچ نرم افزاری اضافی ندارید. من از ویندوز ۱۰ “Fall Creators Update” نسخه ۱۷۰۹ به عنوان میزبان دسک تاپ از راه دور استفاده خواهم کرد.

اول از همه ، مطمئن باشید که RDP را در ویندوز ۱۰ به درستی تنظیم  کرده اید ، همچنین باید برای ادامه کار با یک یوزر Administrator وارد شوید. نرم افزار Registry Editor  را باز کنید این کار را می توانید از Run با نوشتن Regedit هم انجام بدید سپس به register key که در زیر مشخص کردیم بروید:

در سمت راست ، مقدار ۳۲ بیتی DWORD “PortNumber” را تغییر دهید. به طور پیش فرض در Decimal 3389 تنظیم شده توجه: حتی اگر ویندوز ۶۴ بیتی دارید ، باید از مقدار DWORD 32 بیتی استفاده کنید.

حالا می تونید با استفاده از “Remote Desktop Connection” (mstsc.exe) به سرور RDP وصل شوید. چگونگی انجام این کار به صورت کامل توضیح دادیم، پس از تغییر پورت ، باید مقدار پورت جدید را در انتهای آدرس IP  دستگاه میزبان تغییر دهید. بعد از آدرس رایانه از راه دور (آدرس سرور RDP) آن را با یک کاما دو برابر جدا کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید.

امیدوارم از این آموزش لذت کافی رو برده باشید. لطفا برای حمایت از ما، این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

خبر های مشابه

Leave a Comment