افزونه Duplicate Post

ایجاد کپی از نوشته ها و برگه های موجود در سایت می تواند در بسیاری موارد مفید باشد. شما می توانید از کپی به عنوان قالبی برای نوشته های آینده یا به عنوان مرجع هنگام طراحی مجدد وب سایت استفاده کنید.

همچنین ممکن است محتواهای سایت شما شباهت زیادی به هم داشته باشند. شما می توانید یک نوشته یا برگه استاندارد ایجاد کرده و از آن به عنوان قالبی برای نوشته های بعدی استفاده کنید. با کپی کردن نوشته لازم نیست هر بار که می خواهید محتوایی ایجاد کنید، ساختار نوشته یا برگه را از ابتدا بسازید. به این صورت که طرح بندی را حفظ کرده و تنها تصویر و محتوا را تغییر می دهید.

آسان ترین روش برای کپی کردن یک نوشته یا برگه استفاده از افزونه است. افزونه Duplicate Post یکی از بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس است که با بیش از ۳ میلیون نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۹ از ۵ یکی از محبوبترین افزونه های وردپرس نیز هست. این افزونه به شما امکان می دهد هر نوع پستی را در وب سایت خود کپی کنید.

در این آموزش افزونه Duplicate Post را بررسی کرده و روش استفاده از آن را توضیح می دهیم.

کپی کردن نوشته ها در وردپرس با افزونه Duplicate Post
ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر نوشته ها » همه نوشته ها (برگه ها » همه برگه ها) بروید. مشاهده می کنید که زیر هر نوشته (برگه) دو لینک جدید “تکرار” و “پیش نویس تازه” اضافه شده است.

با کلیک بر روی گزینه “تکرار” می توانید نوشته را بدون نیاز به باز کردن نوشته اصلی کپی کنید.

با کلیک بر روی گزینه “پیش نویس تازه” نوشته ابتدا کپی و سپس باز می شود تا بتوانید تغییرات مورد نظر خود را اعمال کرده و آن را ویرایش کنید.

افزونه Duplicate Post امکان کپی کردن نوشته ها به صورت دسته جمعی را نیز می دهد. اگر بخواهید چندین نوشته را به صورت دسته جمعی کپی کنید می توانید موارد مورد نظر خود را انتخاب کرده و در قسمت “کارهای دسته جمعی” گزینه “تکرار” را انتخاب کنید. سپس روی دکمه اجرا کلیک نمایید.

افزونه Duplicate Post این امکان را به شما می دهد که به محض ساخت یک نوشته جدید در همان صفحه ویرایش نوشته اقدام به کپی کردن آن کنید یا اگر به عنوان یک کاربر وارد شده در حال مشاهده نوشته وبلاگ هستید، آن را کپی کنید.

برای این کار کافی است در نوار ابزار مدیریت بالای صفحه روی لینک “در یک پیش نویس تازه کپی کن” کلیک کنید.

با کلیک بر روی این لینک، نوشته کپی می شود و شما می توانید آن را به صورت پیش نویس در صفحه “همه نوشته ها” مشاهده کنید.

تنظمیات افزونه
افزونه Duplicate Post این امکان را برای شما فراهم می کند که پستی که می خواهید کپی کنید، کسانی که قادر به کپی کردن پست ها هستند و بسیاری موارد دیگر را کنترل کنید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظمیات » تکثیر کننده پست بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

همانطور که می بینید این صفحه از سه تب مختلف تشکیل شده است که در ادامه آموزش به بررسی آنها می پردازیم.

چه چیزهایی کپی شود؟

محتواهای نوشته/برگه برای کپی: در این قسمت می توانید مشخص کنید که می خواهید چه قسمت هایی از نوشته/برگه کپی شود.

پیشوند عنوان و پسوند عنوان: در این قسمت ها می توانید یک رشته عنوان را به عنوان پیشوند یا پسوند به نوشته کپی شده اضافه کنید. برای مثال می توانید از پیشوند “کپی از” یا پسوند “تکراری” استفاده کنید.

دسته منو را زیاد کن با: اگر مقدار این فیلد در افزونه Duplicate Post را یک عدد قرار دهید، به مرتبه منو نوشته یا برگه اصلی اضافه می شود. اگر گزینه Menu order زیر المان های نوشته/برگه غیرفعال شده باشد، مقدار اصلی صفر در نظر گرفته می شود. بنابراین مرتبه منو برای پست کپی مساوی با مقدار قرار داده شده در این فیلد خواهد بود.

این فیلدها را کپی نکن: در این قسمت می توانید فیلدهایی که نمی خواهید کپی شوند را انتخاب کنید.

این طبقه بندی ها را کپی نکن: در این قسمت می توانید طبق بندی هایی که نمی خواهید کپی شوند را مشخص کنید.

دسترسی ها

در این تب می توانید نقش هایی که مجاز هستند عملیات کپی کردن را انجام دهند و همچنین پست هایی که می توان آنها را کپی کرد را انتخاب کنید.

نمایش

در این تب می توانید جایی که می خواهید لینک های اضافه شده توسط افزونه Duplicate Post در رابط کاربری وردپرس نشان داده شود را مشخص کنید.

در پایان روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

    

خبر های مشابه

Leave a Comment