کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱

کالی لینوکس یک توزیع از لینوکس بر پایه دبیان و ساخته شده توسط .Offensive Security Ltd است که توسط متخصان امنیتی برای انجام عملیات تست نفوذ و جرم یابی قانونی دیجیتال یا توسط هکرها برای انجام عملیات نفوذ، هک و کرک به کار برده می‌شود. این سیستم عامل بازنویسی شده نسخه بک ترک (BackTrack) است. کالی لینوکس حاوی بیش از ۳۰۰ برنامه تست نفوذ نصب شده با هدف تست نفوذ و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر انواع سیستم‌های کامپیوتری می‌باشد . از جمله این ابزارها آرمیتاژ (یک ابزار سایبری مدیریت حمله گرافیکی)، متاسپلویت (یک ابزار برای تست امنیت و نفوذ)، اسکنر ان مپ (پورت اسکنر)، وایرشارک (تحلیلگر بسته)، John the Ripper (کرک‌کننده پسورد)، Aircrack-ng ( مجموعه نرم‌افزار برای تست نفوذ شبکه‌های محلی بی سیم)، Burp suite و OWASP ZAP (دو اسکنر امنیت وب و نرم‌افزار) می‌باشد .

ورژن کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ :
همانطور که میدانید نسخه جدیدی از کالی لینوکس منتشر شد که که ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است در قسمت پایین خلاصه ای از آپدیت جدید کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ امده است :

Non-Root by default
Kali single installer image
Kali NetHunter Rootless
Improvements to theme & kali-undercover
New tools

Non-Root :
همانطور که میدانید کالی لینوکس در طول تاریخ از (BackTrack ، WHAX، Whoppix) پشتیبانی کرده است. و در حالت پیشورز از root/toor مورد تایید بوده ولی دیگر این قابلیت به عنوان پیشورز نیست و اکنون کالی لینوکس ۲۰۱۹.۴ از حساب superuser , root استفاده نمی کند هم اکنون کالی لینوکس از حالت حساب کاربری استاندارد غیر شخصی استفاده می کند.

برای پاسخگویی به نیازهای همه ، Kali NetHunter اکنون در سه نسخه زیر آمده است :

همانطور که تصور می کنید ، این یک تغییر بسیار بزرگ است و سال ها سابقه در پشت آن وجود دارد. در نتیجه اگر متوجه مشکلی در این مورد شدید ، لطفاً در مورد مشکل به وب سایت کالی لینوکس مراجعه کنید. برای دیدن بررسی کامل این ویژگی بر روی اینجا کلیک کنید.

ایمیج NetHunter کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ :

Kali NetHunter ، پیشرفت های جدیدی نیز داشته است. اکنون دیگر لازم نیست که تلفن خود را به منظور راه اندازی Kali NetHunter روت کنید ، اما محدودیت هایی دارد

NetHunter : به دستگاه های روت شده با ریکاوری سفارشی و هسته احتیاج دارد. محدودیتی ندارد. ایمیج های خاص دستگاه موجود است.
NetHunter Light : به دستگاه های روت شده با ریکاوری سفارشی اما بدون هسته نیاز دارد محدودیت جزئی دارد ، یعنی تزریق WiFi یا پشتیبانی HID ندارد. ایمیل خاص معماری موجود است.
NetHunter Rootless : قابل نصب بر روی کلیه استاندارد های موجود را دارد ، دستگاه های اصلاح نشده با استفاده از Termux. برخی محدودیت ها مانند عدم پشتیبانی db در Metasploit و مجوزهای روت وجود ندارد. دستورالعمل نصب موجود است.

Kali Single Installer Image :

کالی لینوکس دقت خوبی بر روی سیستم عامل خود داشته است و میداند چه image دانلود و استفاده بشود. و… با داشتن این اطلاعات کالی لینوکس تصمیم گرفت تا image ها رو منتشر کند به صورت کاملا ساده و بازسازی شده یک image کامل و بدون نقص که به صورت نصبی و شبکه ای انتشار داده شد.

این تغییر بسیار خوب باعث شد که image ها اسان دانلود بشود و افزایش انطاف پذیری در هنگام نصب و کاهش بیشتر حجم های دانلودها.

ایمیج نصب کننده :

 • این همان چیزی است که بیشتر کاربران میخواهند Kali را بر روی سیستم خود به صورت فایلی نصب کنند.
 • برای انتخاب بسته پیش فرض نیازی به اتصال شبکه (نصب آفلاین) ندارید
 • انتخاب کردن محیط دسکتاپ قبل از نصب (XFCE, GNOME, KDE, etc.)
 • قادر به انتخاب ابزارهایی برای نصب در زمان نصب هستید
 • نمی شود از حالت بوت نصب کرد ؛ این فقط یک image نصبی است
 • نام ایمیج : kali-linux-2020.1-installer-<amd64|i386>.iso

image های پیش فرض شامل بسته های kali-desktop-xfce و kali-tool-default است که امکان نصب آفلاین Kali (مثل همیشه) را فراهم می آورد. انتخاب ابزارهای غیر پیش فرض به اتصال به شبکه نیاز دارد.

توجه: “Kali Live” در این image گنجانده نشده است. اگر مایل به استفاده از حالت Live هستید ، به image live نیاز خواهید داشت.

ایمیج نصب کننده از طریق اینترنت کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ :

 • کوچکترین ایمیج برای بارگیری
 • برای نصب این کار به اتصال اینترنت احتیاج دارد
 • در طول راه اندازی ، آخرین بسته ها را در هر بار استفاده از آن دانلود می کند
 • قادر به انتخاب محیط دسک تاپ برای نصب هستید
 • قادر به انتخاب ابزار برای نصب هستید
 • نمی توان برای بوت کردن یک سیستم زنده استفاده کرد. این فقط یک ایمیج نصب کننده است.
 • فایل ایمیج از طریق اینترنت :
 • kali-linux-2020.1-installer-netinst-<amd64|i386>.iso

این یک ایمیج بسیار کوچک است ، فقط حاوی برای نصب سیستم پایه است ، اما رفتار دقیقاً مانند ایمیج کامل نصب کننده ، به شما امکان می دهد همه چیزهایی را که کالی ارائه می دهد نصب کنید ، به شرطی که به اینترنت متصل باشید.

ایمیج نصب کننده Live Image کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ :

 • کاربرد اصلی آن این است که بدون نصب آن بتوانید Kali را اجرا کنید
 • همچنین حاوی یک نصب کننده است ، مانند ” Network Install Image” که در بالا توضیح داده شده است ، رفتار می کند.
 • نام فایل :
 • kali-linux-2020.1-live-<amd64|i386>.iso

ایمیج ARM کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ :

احتمالاً شما با انتشار نسخه ۲۰۲۰.۱ کمی تغییراتی در ایمیج ARM مشاهده خواهید کرد. تعداد کمتری ایمیج برای دانلود در دسترس است ، به دلیل محدودیت نیروی انسانی و سخت افزار ، برخی از ایمیج ها بدون کمک جامعه ارسال نمی شوند.
اسکریپت ها به روزرسانی شده اند ، بنابراین اگر ایمیجی برای دستگاهی که از آن استفاده می کنید وجود ندارد ، باید با اجرای اسکریپت build روی دستگاه کالی آن را ایجاد کنید. ایمیج ARM برای ۲۰۲۰.۱ هنوز به طور پیش فرض به صورت ریشه اجرا می شود.

خبر غم انگیز که بسیاری از مردم مایل به شنیدن آن نیستند … تصویری برای Pinebook Pro در نسخه ۲۰۲۰.۱ گنجانده نشده است. و به محض آماده شدن ، ارسال خواهد شد.

Theming کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ :

با آخرین نسخه کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ ، تغییر اساسی را از GNOME به Xfce انجام داده است و این پایان نبود؛ کالی لینوکس به کارهای طراحی ادامه داده است و بروزرسانی های جدیدی را ارائه داده است .

دانلود کالی لینوکس ۲۰۲۰.۱ یا آپدیت کالی لینوکس :

برای دانلود فایل ایمیج میتوانید به سایت خود کالی لینوکس و سایت های ایرانی مراجعه کنید.

منبع : https://www.kali.org/

خبر های مشابه

Leave a Comment