در اینستاگرام، اشخاص مختلف و زیادی فعالیت دارند و شما همیشه در وهله اول نمی‌توانید به طرف خود اعتماد کنید. به همین دلیل شاید مشاهده تاریخچه نام کاربری شخصی در اینستاگرام بتواند شما را در چنین مواقعی یاری برساند.

یکی از راه‌کارهای تشخیص جعلی بودن حسابی این است که ببینید که آیا اخیرا نام کاربری (یا همان یوزرنیم) خود را تغییر داده است یا خیر؟ مثلا اگر شرکتی به‌طور منظم نام کاربری حساب خود را تغییر دهد، آنگاه باید به آن شک کرد. اصلا چرا مردم باید نام کاربری اینستاگرام خود را تغییر دهند و چگونه می‌توان به این موضوع پی برد؟ در ادامه بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت.

دلیل تغییر یوزرنیم اینستاگرام

در این رابطه می‌توان 2 دلیل را برشمرد. یکی اینکه اشخاص می‌خواهند که یک یوزرنیم جالب و کاربر-پسندتر برای خود داشته باشند. دیگری نیز این است که بدین ترتیب کلاهبرداران آنلاین ردیابی خود در این فضا را دشوارتر می‌کنند. دقیق نمی‌توان دلیل پشت تغییر هر نام کاربری را فهمید، اما تعداد دفعات انجام این کار می‌تواند نشانه‌ای در رابطه با جعلی بودن حساب باشد.

نحوه مشاهده تاریخچه تغییر نام کاربری اشخاص در اینستاگرام

 

با طی کردن گام‌های زیر می‌توانید نام‌های کاربری قدیمی یک حساب را مشاهده کنید:

  1. به صفحه پروفایل حساب موردنظر خود بروید.
  2. در گوشه بالا سمت راست باید منوی سه-نقطه را لمس کنید.
  3. در منوی ظاهر شده باید “About This Account” را انتخاب کنید.
  4. “Former Usernames” را برگزینید. در صفحه بعدی، اینستاگرام نام‌های کاربری قدیمی آن حساب را به شما نشان می‌دهد.

در اینجا علاوه بر مشاهده تعداد دفعات و نام‌های کاربری قدیمی، می‌توانید تاریخ ایجاد هر کدام را نیز مشاهده کنید. تنها مسئله‌ای که در این رابطه وجود دارد این است که فقط می‌توانید نام‌های کاربری اخیر را مشاهده کنید. بنابراین اگر شخصی برای مدتی طولانی یوزرنیم خود را تغییر نداده باشد، آنگاه این صفحه نیز خالی خواهد بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.