امکان نگارش سطر، بیت، کتابت، چلیپا، سیاه مشق، قطعه، نقاشی خط و …

شیوه نگارش خط و تمامی ترکیب های نوشتاری در چلیپا با نظارت استاد و محقق این هنر، جناب استاد امیر احمد فلسفی صورت پذیرفته است.

در نرم افزار چلیپا امکان نگارش نوشتاری که از لحاظ خوشنویسی غلط محسوب شود، وجود ندارد. کاربرانی که با قوانین خوشنویسی آشنایی ندارند، با اطمینان خاطر نسبت به صحیح بودن نگارش خود می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

قابلیت واگرد/ازنو (Undo/Redo).

درج پرونده های پرونده های ساده متنی (txt.*) یونیکد.

کپی و جایگذاری متن با قالب یونیکد در حافظه موقت سیستم.

با قابلیت صدور و دریافت نوشتار و تصویر، چلیپا تنها نرم افزار نستعلیق است که در امر گرافیک، طراحی پوستر، کاتالوگ و بروشور در محیط ویندوز بکار می آید. قابلیت صدور در نرم افزار چلیپا این امکان را به کاربر می دهد که به راحتی از خط نستعلیق در همه نرم افزارهای تحت ویندوز که قابلیت خواندن فایل با قالب های BMP, WMF, EPS, PNG, JPEG, TIFF, EMF را دارند استفاده کند.

قابلیت کار کردن با چندین پرونده در یک زمان.

قابلیت تغییر اندازه نقاط به دلخواه کاربر (80 تا 100 درصد اندازه اصلی)

در نرم افزار چلیپا می توان تصاویر و یا نوشتار با قالب های BMP, WMF, PNG, JPEG, TIFF, EMF را جایگذاری کرد و آنها را به عنوان بخشی از سند چلیپا در پرونده بایگانی کرد.

این نرم افزار را می توان روی تمام نسخه های 64 بیتی ویندوز مایکروسافت اجرا کرد. رابط کاربر این نرم افزار به دو زبان انگلیسی و فارسی طراحی شده است.

نظرات شما کاربران محترم نرم‌افزار نستعلیق چلیپا، ما را در جهت رفع اشکالات احتمالی موجود در نسخه فعلی و بهبود نسخه های آتی کمک خواهد کرد.

 

دانلود نسخه 2.1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام