همان طور که در جریان هستید چند وقت پیش تلگرام ایدی تمام کانال هایی که بیشتر از ۲ سال فعالیت نداشتند را باطل کرد. تلگرام کانال های غیر فعال عمومی را به کانال خصوصی تبدیل کرده و ایدی آن ها را باطل کرده است. موسس تلگرام آقای پاول دروف در کانال شخصی خود اعلام کرد که قرار است ایدی های گرفته شده حتی آیدی‌های ۴ حرفی را در بستر بلاکچین TON به صورت NFT به فروش برساند. در این مقاله با آموزش خرید و فروش ایدی تلگرام در حراجی Fragment آشنا خواهید شد.

پس از گذشت چند روز از تصاحب تلگرام، بر آیدی های گرفته شده از کاربران، تلگرام قابلیت فروش ایدی تلگرام را برای همه کاربران آزاد کرد. این کار از طریق سایت fragment صورت میگیرد و از این پس تمامی کاربران می توانند نام کاربری اکانت، گروه و کانال تلگرام خود را با ارز Ton به حراج بگذارند. (این وب سایت در حال حاضر در کشور ما تحریم می باشد و باید با تغییر آیپی وارد آن شوید.)

نحوه خرید و فروش ایدی تلگرام

برای این کار ابتدا باید کیف پول TON را نصب کنید. سپس وارد وب سایت فرگمنت شده و گزینه Connect Telegram را بزنید تا اکانت شما به وب سایت متصل شود. حال در ادامه برای متصل کردن کیف پول خود به سایت فرگمنت گزینه Connect TON را انتخاب میکنیم.

در وب سایت Fragment، دکمه “Convert to Collectibles” در حساب شما وجود دارد. که همه نام های کاربری، گروه ها و کانال های شما را نمایش می دهد. میتونید از این قسمت نام کاربری مدنظر خود را برای فروش انتخاب کنید.

سپس اولین پیشنهاد را تنظیم کنید، که حراج از آن شروع می شود. قبلا برای این کار حداقل ده تون نیاز داشتید که با تغییرات جدید ایجاد شده، تلگرام اجبار به پرداخت اولیه برای ثبت حراج یوزرنیم را برداشته است.

توجه داشته باشید در صورتی که شخصی از شما پیشی بگیرد، 95 درصد از بالاترین پیشنهاد به اضافه پیشنهاد اولیه ای که خودتون تنظیم کردید به کیف پولتون واریز خواهد شد.

ناگفته نماند که در سایت فرگمنت، اولین ایدی “@auto” به قیمت 1,395,000 دلار فروخته شد.

منبع : کالی بوی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک پاسخ در “خرید و فروش ایدی تلگرام”

  • حمیدی
    2 بهمن 1401 در07:54

    خطا میده و اجازه فروش نمیده
    چکار کنیم
    من میخوام ای دی خودمو برای فروش قرار بدم

اینستاگرام